Menu:

Aff výcvik

K absolvování tandemového seskoku není zapotřebí žádného specializovaného výcviku, nicméně pokud má člověk zájem třeba o individuální seskoky padákem, může klidně volit kvalitní výcvik aff, který nabídne možnosti seskoků bez tandempilota.

Mnozí lidé nemají vůbec tušení, jak takový výcvik aff vlastně vypadá, a proto bychom se měli na tento výcvik specializovat blíže. V první řadě je zapotřebí si přímo jmenovat jednotlivé činnosti, ze kterých se výcvik tohoto typu sestává. Hned na počátku po příchodu na letiště se zájemce o tento výcvik seznámí s instruktory a také s tandempilotem, se kterým absolvuje tandemový seskok, který je nedílnou součástí aff výcviku jako takového. Tandemový seskok se koná tradičně z výšky 4000 metrů. Na budoucího absolventa aff výcviku čeká zhruba 50 vteřin dlouhý volný pád a pak již klasický tandemový seskok padákem. Aff výcvik je realizován prakticky na všech letištích, kde je nabízen i tandemový seskok. Máme-li být konkrétnější, tak jej nabízí třeba tandemový seskok Kunovice anebo některé další společnosti, které se zabývají parašutismem.

Jinak je také nutné absolvovat dalších devět seskoků volným pádem. Seskoky jsou určitě velmi sledovanou záležitostí a je nutné také poznamenat, že jde o záležitost kvalitní. Toto tvrzení také ještě dotváří fakt, že se o jednotlivé zájemce o tandemový seskok starají školení instruktoři pro aff, kteří problematice plně rozumí. Po celém absolvování tohoto výcviku dostává absolvent přímo licenci třídy A, která jej opravňuje k samostatnému skákání padákem. Tento absolvent si tak může užívat naprosto jedinečných chvilek, které jsou spojené právě se seskoky padákem.

21. 11. 2011