Menu:

Cizinci a tandemové seskoky

Krásné letní počasí přímo vybízí podniknout nevšední dobrodružství plné zážitků na celý život. Pro některé je to uskutečnění vysněné cesty do exotické země či naopak netradiční lokality, pro jiné toto dobrodružství představují například bungee jumping, let horkovzdušným balónem nebo stále více objevované tandemové seskoky.

Tandemové seskoky jsou stále populárnější a nejen v České republice se najde spousta odvážlivců, kteří se nebojí skočit připevněni na břicho instruktora z letadla a oddávat se zhruba 50 vteřinám volného pádu a následně 6 – 10 minutám klidného letu na padáku. Cena za tandemový seskok je velice příjemná, proto se na letištích stále častěji objevují i cizinci s touhou tento adrenalinový zážitek vyzkoušet. Seskoky na padáku se pořádají na množství letišť, mezi kterými se v internetových vyhledávačích tradičně objevuje tandemový seskok Praha či Kolín.

Mezi méně známá letiště patří Kunovice u Uherského Hradiště, které je ideální zastávkou všech, kteří cestují z Moravy. Cizinci často spojují tandemový seskok padákem s návštěvou leteckého muzea, které se na letišti nachází pod širým nebem, a podnikají tak hezký výlet s nevšedním zážitkem. Na toto letiště je vždy třeba se objednat předem. Sezóna sice začíná už v dubnu a trvá do poloviny listopadu, skáče se však pouze o víkendech a některých státních svátcích.

Cizinci za tandemovými seskoky většinou vyráží ve větších skupinkách, aby se bezprostředně po seskoku mohli podělit o zážitky a také se navzájem po přistání vyfotili. Často se také sladí do stejných triček s logem společnosti pořádající seskoky na padáku a hrdě upozorňují na to, že byli odvážní a seskok uskutečnili. Což však dokazuje i fotodokumentace a kamerový záznam, které si ve formě CD a DVD rádi k tandemovému seskoku pořizují.

23. 06. 2012