Menu:

Co obnáší tandemový seskok

Mnohé adrenalinové aktivity jsou nejen v České republice stále oblíbenější a tandemový seskok mezi ně zcela určitě musí patřit také. Velké množství lidí se rozhodne, že právě tandemový seskok vyzkouší, nicméně často tito zájemci prakticky vůbec nejsou informováni o tom, z jakých součástí se tandemový seskok jako takový vlastně skládá.


V první řadě je nutné říct, že hned na počátku je nutné vybrat velmi spolehlivou společnost, která poskytuje tandemové seskoky. Ideální je vybrat zkušenou společnost, která již funguje v České republice poměrně dlouho, a tandemové seskoky jsou pro ni prakticky každodenním chlebem. Takovýchto společností je možné najít v české republice poměrně velké množství a rozhodně si člověk může vybrat. Tandemový seskok není pouze tím, že člověk nastoupí do nějakého letadla a pak spolu s další člověkem skočí dolů, ale také o velmi pečlivé přípravě před samotným seskokem. Tato příprava se z hlediska bezpečnosti prakticky nedá podcenit a je nutné říct, že hlavně teoretická část této přípravy je velmi důležitá. Jmenovat bychom měli pochopitelně zejména seznámení s tandempilotem a také logicky prohlednutí video o tom, jak mají tandemové seskoky padákem vlastně ideálně vypadat. Skutečnost je taková, že mnohdy lidé nemají o samotném tandemovém seskoku z hlediska jeho součástí ani potuchy.


Mimo instruktážní video je pochopitelně velmi důležité také seznámení se samotným tandempilotem, který je schopen tandemový seskok jako takový velmi věrně popsat a upozornit na jednotlivá úskalí. Jinak je také dobré vědět, že tandemové seskoky mají většinou naprosto skvělé zázemí, které umožní prožít velmi pohodový den na některém z letišť, kde jsou tandemové seskoky poskytovány. Samozřejmostí je většinou pochopitelně restaurace a také mnohé další možností trávení volného času.

10. 04. 2012