Menu:

Dovolená s tandemovým seskokem

Tandemový seskok padákem snadno obohatí vaše zážitky z dovolené, aniž byste to vůbec plánovali. Může se totiž stát, že vás váš blízký překvapí a jednoho dne během dovolené se jednoduše objevíte na letišti. Tam se vás ujme vyškolený instruktor, zasvětí vás do celého procesu tandemového seskoku a podíváte se na instruktážní video. A na jakékoli obavy ze seskoku prostě nebudete mít čas.

Na některém z letišť dostanete speciální kombinézu a ochranné brýle, seznámíte se s vaším tandempilotem a vyzkoušíte veškeré pozice, které musíte zaujmout při výskoku, otevírání padáku a přistání. Poté společně s ostatními tandemy nastoupíte do letadla, vystoupáte do výšky 4 000 metrů, a jakmile se rozsvítí zelené světlo v letadle, budete připraveni na seskok. Během letu letadlem si vás tandempilot připoutá k hrudi a pak už bude všechno na něm. Stačí, když se budete pouze oddávat vašim pocitům a užívat si volného pádu a krásného letu na padáku.

Tandemový seskok Praha je nejvyhledávanějším výrazem na internetu. Lidé většinou spojí návštěvu v Praze s nákupy a poté odpočinkový den zakončí trochou adrenalinu na nejbližším letišti v okolí Prahy, což je Příbram, popřípadě Kolín. Některá letiště také disponují restaurací, ve které se můžete občerstvit a pozorovat ruch letiště.

Na tandemové seskoky je třeba se objednat předem. Skáče se každý víkend a některé svátky od dubna do poloviny listopadu. A pokud vás seskok uchvátí natolik, že ho budete chtít podniknout sami, ale bez tandempilota, můžete se zapsat na AFF výcvik. Ten se skládá z jednoho tandemového seskoku a 9 seskoky z výšky 4 000 metrů v doprovodu instruktorů. Po absolvování kurzu získáte licenci „A“, se kterou můžete sami skákat pod dohledem instruktora.

25. 08. 2012