Menu:

Zážitky na vlastní kůži

Mnozí lidé si v dnešní době oblíbili zejména adrenalinové zážitky. Kdekdo si může na tomto druhu sportu vypěstovat dokonce i závislost a není se čemu divit. Zážitky na vlastní kůži může prožít každý člověk a každý se může cítit dokonce i jako profesionál. K tomu vám může pomoci zejména výcvik aff, který se dnes označuje za nejběžnější a také nerychlejší metodu, jak se může každý z nás stát profesionálním parašutistou. Tento výcvik je běžně využíván na celém světě a je to velice kvalitní způsob, jak se naučit být profesionálem při seskoku padákem. Zajímavé je, že se celý kurz skládá pouze z jednoho tandemového seskoku z výšky 4000 metrů, ovšem ještě za doprovodu instruktorů. Během kurzu se každý zájemce o výcvik naučí základní dovednosti, které jsou k seskoku padákem velmi potřebné. Každý absolvent tohoto typu kurzu získává na koci licenci „A.“


Samotný výcvik aff má velmi jednoduchý průběh. Nejdříve se spolu s vyučujícím zaměříte na teoretickou přípravu na seskok. Ta by měla trvat přibližně 8 hodin a měla by probíhat nejen v učebně, ale také přímo na letišti. Po této teoretické části čeká každého uchazeče o kurz samotný tandemový seskok. Následovat budou samozřejmě i další seskoky, ve kterých se budete zdokonalovat a na vlastní kůži si budete moci několikrát prožít nevšední zážitek. Velkou výhodou výcviku aff je, že vás bude mimo instruktora při seskoku doprovázet také kameraman, který velmi pečlivě zachytí na kameru vše, co budete provádět. To pak bude sloužit jako zpětná vazba a vy se budete moci ze svých chyb učit. Následovat budou další seskoky ještě s instruktorem a až on uzná za vhodné, bude již moci skákat sami.


Cena výcviku aff není zrovna ta z nejnižších, obvykle se pohybuje i přes 20. 000,-. Ovšem různé slevové portály a akční nabídky vám mohou cenu velice zpříjemnit. Na trhu jsou dnes také možnosti, které byly dříve zcela nemyslitelné. Například tandemový seskok sleva je velice dobrou nabídkou, po které určitě velice rád šáhne každý, kdo chce tento adrenalinový zážitek prožít na vlastní kůži. Dnes už člověk nemusí platit nehorázné částky za to, aby si splnil sen.

18. 01. 2012